Opgaver til sankthansaften 2026 | Medlemsservice

Opgaver til sankthansaften 2026

23-06-2026 16:00 til 23-06-2026 22:00

Bolund Gruppe Ledere Rovere Bævere Ulve Juniorspejdere Spejdere Seniorspejdere
Vi håber at kunne gentage tidligere år succes med at deles om opgaverne til sankthansfesten. Hvis du ser en opgave, der kunne passe til dig, så meld dig til.

Opgaverne fordeles efter først-til-mølle-princippet. Det er tilladt at melde sig til ad flere omgange, så kig gerne ind senere og se, om der stadig skulle være ledige opgaver. Vi håber, at I forældre igen i år er med på at give en hånd med.

Mht. økonomien håber vi, at I vil donere ingredienserne, hvis I bager kage eller boller. Flæskestegene køber vi ind samlet.

Vi ville sætte pris på et hurtigt (men dog pålideligt)svar :-)

Deltager

Spørgsmål

Jeg vil gerne komme med en friskstegt flæskesteg

Gruppen leverer stegen - du skal bare stege den og levere den op til hytten d. 23/6 ca. kl. 17:30.

(5 ledige pladser)

Jeg vil gerne bage 20 sandwichboller

til flæskestegssandwich

(4 ledige pladser)

Jeg vil gerne bage en kage

Gerne en bradepandekage eller lignende. I øvrigt er der frit slag.

(1 ledig plads)

Jeg vil gerne brygge kaffe og te før og undervejs

(1 ledig plads)

Jeg vil gerne sælge flæskestegs- og vegetarbøfsandwich, kage, slush ice, kaffe, te, saft, øl og vand

Boden bliver forsynet med vores MobilePay-nummer. Du skal være voksen nok til at kende vigtigheden af god hygiejne, når man håndterer fødevarer. Du kommer også til at hjælpe med at holde boden forsynet med steg, brød og surt.

(4 ledige pladser)

Jeg vil gerne give en hånd med efter behov

Der kommer nok nogle opgaver, der ikke hører til i de ovenstående kategorier. Meld dig til her, hvis vi må bede dig om hjælp undervejs.

(2 ledige pladser)

Hvor

Bolund Gruppe
Lindebjergstien 25
Gundsølille
4000 Roskilde
Danmark

Hvornår

Fra 23-06-2026 16:00
Til 23-06-2026 22:00

Arrangør

Bolund Gruppe
kasserer@bolundgruppe.dk